Sayfayı Yazdır Arkadaşıma Gönder  

MEKRA Lang Grubu için Tıklayınız...

ŞİRKETİMİZ

MEKRA Lang GmbH & Co. KG, 1932 yılında Almanya’da kurulmuş ve hafif ticari araçlar, otobüs ve kamyonlar için Dış Dikiz Ayna Sistemleri üretmeye başlamıştır.

MEKRA Lang üç kuşaktır ticari araçlar için çevre görüş sistemleri üretiminde etkin rol oynamaktadır. Tecrübesi ve profesyonel yaklaşımı sayesinde bir aile şirketini dünya şirketine dönüştüren firmamızın; Almanya, Brezilya, Amerika, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Tayland,Vietnam, Meksika, Çin ve G.Kore’de 20 üretim merkezi bulunmaktadır.


 

Ticari araç sanayinde güvenilir tedarikçi MEKRA Lang yüksek kaliteli üretim uzmanlığı ile ün yapmış ve müşteriyi her zaman ilk sıraya koyan bir yaklaşımı benimsemiştir.

MEKRA Lang’ın teknik standartları ve yenilikleri tüm sektörün standartları üzerinde etkili olmaktadır.

MEKRA Lang GmbH & Co. KG, 2000 yılında Yakın ve Orta Doğu aktivitelerini genişletmek amacıyla MEKRA Lang Otomotiv Yan Sanayi A.Ş.' yi kurdu. Temelli bölgesinde toplam 18.000m² alan üzerine kurulmuş 7700m² ‘lik üretim tesislerinde ticari araçlar için – otobüs, kamyon, mini ve midibüs – Dış Dikiz Ayna Sistemleri, üretimi yapan MEKRA Lang Türkiye, başta Mercedes olmak üzere MAN, BMC, Otokar, Temsa, Isuzu gibi önemli üreticilerin tedarikçiliğini yapmaktadır. Ana sanayi tedarikçiliğinin yanı sıra ürünlerini; Almanya, Rusya, Sırbistan, Portekiz, Brezilya, Çin, Hindistan, Singapur, Malezya, İran ve Mısıra ihraç eden MEKRA Lang Türkiye 2006 yılı başında Almanya’daki otobüs dış dikiz ayna üretiminin, poliüretan enjeksiyon makine ve kalıplarının Türkiye’ye getirilmesiyle otobüs dikiz aynası üretim merkezi haline gelmiştir.

ISO 9001:2000, ISO 16949:2002 ve ISO 14001:2004 belgelerine sahip firmamız, müşteri odaklı yönetim anlayışı, teknolojik üretim yeteneği ve sürekli geliştirme vizyonu sayesinde sektörde lider konuma yükselmiştir.

Vizyonunuzu gerçeğe dönüştürmek için pazardaki etkin rolümüz, teknik bilgimiz ve sizlerin destekleriyle çalışmalarımızı sürdürüyor ve vizyonunuzu yansıtıyoruz.