Sayfayı Yazdır Arkadaşıma Gönder  

MEKRA Lang Grubu için Tıklayınız...

ŞİRKETİMİZ

MEKRA Lang GmbH & Co. KG, 1932 yılında Almanya’da kurulmuş ve hafif ticari araçlar, otobüs ve kamyonlar için Dış Dikiz Ayna Sistemleri üretmeye başlamıştır.

MEKRA Lang üç kuşaktır ticari araçlar için çevre görüş sistemleri üretiminde etkin rol oynamaktadır. Tecrübesi ve profesyonel yaklaşımı sayesinde bir aile şirketini dünya şirketine dönüştüren firmamızın; Almanya, Brezilya, Amerika, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Tayland,Vietnam, Meksika, Çin ve G.Kore’de 20 üretim merkezi bulunmaktadır.


 

Ticari araç sanayinde güvenilir tedarikçi MEKRA Lang yüksek kaliteli üretim uzmanlığı ile ün yapmış ve müşteriyi her zaman ilk sıraya koyan bir yaklaşımı benimsemiştir.

MEKRA Lang’ın teknik standartları ve yenilikleri tüm sektörün standartları üzerinde etkili olmaktadır.

MEKRA Lang GmbH & Co. KG, 2000 yılında Yakın ve Orta Doğu aktivitelerini genişletmek amacıyla MEKRA Lang Otomotiv Yan Sanayi A.Ş.' yi kurdu. Temelli bölgesinde toplam 18.000m² alan üzerine kurulmuş 7700m² ‘lik üretim tesislerinde ticari araçlar için – otobüs, kamyon, mini ve midibüs – Dış Dikiz Ayna Sistemleri, üretimi yapan MEKRA Lang Türkiye, başta Mercedes olmak üzere MAN, BMC, Otokar, Temsa, Isuzu gibi önemli üreticilerin tedarikçiliğini yapmaktadır. Ana sanayi tedarikçiliğinin yanı sıra ürünlerini; Almanya, Rusya, Sırbistan, Portekiz, Brezilya, Çin, Hindistan, Singapur, Malezya, İran ve Mısıra ihraç eden MEKRA Lang Türkiye 2006 yılı başında Almanya’daki otobüs dış dikiz ayna üretiminin, poliüretan enjeksiyon makine ve kalıplarının Türkiye’ye getirilmesiyle otobüs dikiz aynası üretim merkezi haline gelmiştir.

Kapsam;

Başkent Organize sanayi Bölgesi, 19. Cad. No: 60 Maliköy/Temelli adresinde bulunan Mekra Lang Otomotiv  A.Ş.  ‘nin ana faaliyet konusu, müşteri özel istekleri, yasal ve çevre mevzuatları ve kuruluşun bağlamı doğrultusunda otomotiv endüstrisine indirekt görüş sistemleri için ürün tasarlamak, üretmek ve satmaktan oluşur . Indirekt görüş sistemleri, dış dikiz aynaları, iç aynalar, kamera sistemleri ve ayna parça ve aksamlarından oluşmaktadır. Tasarım aşamasında global müşteriler için, Şirketin Merkezi  MLG ile işbirliği yapılmaktadır. Tüm faaliyetler ayna montajı, PU enjeksiyon, yaş boya, toz boya, kaplama, kaynak, büküm ve lazer kesim operasyonları dahilinde gerçekleştirilir.

Bu amaç  ve stratejik yönü ile ilgili olan ve  kalite ve çevre yönetim sistemlerinin amaçlanan sonuçlarına ulaşmak için, yeteneğini etkileyen iç ve dış hususları ayrıca, ilgili tarafların beklentilerini belirlememiş,risk ve fırsatları değerlendirir. Bu kapsamda kuruluşun bağlamı ve kapsamı tablosunu oluşturmuştur. Bunun yanında statejilerini belirlemeye yönelik iş planları-business plan oluşturularak kuruluş içi analiz ve çevre analizleri yapılmıştır..

 

ISO 9001:2015, IATF 16949:2016 ve ISO 14001:2015 belgelerine sahip firmamız, müşteri odaklı yönetim anlayışı, teknolojik üretim yeteneği ve sürekli geliştirme vizyonu sayesinde sektörde lider konuma yükselmiştir.

Vizyonunuzu gerçeğe dönüştürmek için pazardaki etkin rolümüz, teknik bilgimiz ve sizlerin destekleriyle çalışmalarımızı sürdürüyor ve vizyonunuzu yansıtıyoruz.